Δημοτικό Σχολείο Αγίου Θωμά, Δήμου Ιεράς Πόλεως Μεσολογγίου

Το σχολείο μας, αν και μικρό σε οργανικότητα, από χρόνια καταβάλλει προσπάθεια ανοίγματος στον κόσμο και σε δραστηριότητες που επιτάσσει η σύγχρονη εποχή. Μια έκφραση σ' αυτήν την προοπτική είναι η δημιουργία ιστοσελίδων όπου προβάλλονται στοιχεία "ταυτότητος", του τόπου μας και των δραστηριοτήτων μας. Αυτό στοχεύει και ο δικός μας διαδικτυακός χώρος.

Ο παρών σχεδιασμός μας είναι ο τέταρτος κατά σειρά. ξεκινώντας εδώ και χρόνια, πρωτοπόροι για τα δεδομένα της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης και ειδικά για την περιοχή μας, δημιουργούμε παράδοση.

Η καινούρια μας ιστοσελίδα έχει σαφώς περιορισμένο χώρο συγκρινόμενο με προηγούμενες αναρτήσεις μας. Αυτό γιατί πλέον ξεπεράσαμε... νηπιακές περιόδους, στρεφόμενοι περισσότερο στα ενδιαφέροντάς μας και στη... διαδικτυακή έκφραση αλλά και εκπαίδευση των  μαθητών μας.

Λεζάντα φωτογραφίας    της γέφυρας

"Χαρίλαος Τρικούπης"

Η κατασκευή της γέφυρα Ρίου - Αντιρρίου, Χαρίλαος Τρικούπης, αλλά και η επικείμενη κατασκευή του σύγχρονου αυτοκινητόδρομου, Ιόνια Οδός, στην περιοχή μας καθιστά τις συνθήκες κατάλληλες για την επικοινωνία μας με τον υπόλοιπο κόσμο σε επίπεδο καθολικό και έγκαιρο.

Γνωρίστε μας:

Το Σχολείο μας:

Η περιοχή μας:

Η πόλη μας:

Ο νομός μας:

Οι δραστηριότητές μας:

Οι αγαπημένες μας ιστοσελίδες:

Η επικοινωνία μαζί μας:

Έξοδος: